Jsme LONGBERRY pražírna kávy s tradicí

Naše zkušenosti jsou získané dlouholetou praxí v oboru.  Sahající až do roku 1991. Kávou se začal pan majitel Ing. Jiří Lněníček již v bývalé Jugoslávii odkud celá rodina pochází. Pan Lněníček vystudoval obor strojírenství na fakultě v Záhřebu a po letech praxe se rozhodl v roce 1986 vyrobit pražící stroj kterých byl nedostatek. Zde právě byl počátek zrodu nápadu.

Firma J&J Longberry byla jako rodinný podnik založena v roce 1991. Od samého začátku si firma vybrala těžší cestu českým trhem. Ta spočívala v tom, že pražírna vyráběla pouze vysoce kvaitní kávu (arabiky). V posledních letech se nám už podařilo vniknout do podvědomí lidí toužících po kvalitních výrobcích.

Kávu pražíme každý týden a díky výrobě na malé pražičce jsme schopni udělat kvalitní směs a dodržet přesnost stupně pražení a také pražit proslulé jednodruhové kvalitní a gurmetové kávy z celého světa (Columbie, Mexiko, Guatemala, Kanya, Brazílie, Jamajka, Hawai, Panama, Galapágy, Papua new guinea, Indie, Uganda, Nikaragua, Honduras, Salvador, Cuba).

V poslední době pražíme i speciální espresso kávu pro kávovary.

Zajímá Vás Historie firmy Longberry. Nahlédněte do naší SÍNĚ SLÁVY kde najdete nepřeberné množství fotografií, článků ale také užitečných informací o rodině Lněníčkových a jejich pražírně s dlouhou tradicí pochízející až z Chorvatské Republiky.

KÁVU PEČLIVĚ VYBEREME

mila_kavovnik

Plody kávovníků pro Vás pečlivě vybíráme u našich dodavatelů. Veškerá sklizeň kterou pro Vás získáváme pochází z nevyhlášenějších plantáží světa. Vzhledem k naší dlouholeté tradici již víme co Vám chutná a co vybrat jako další varietu. Díky návštěvě našich dodavatelů kontrolujeme kvalitu jak vizuelně tak i formou degustace. “CUPPING”

KÁVU PRAŽÍME ČERSTVĚ DLE POTŘEBY

uvodka

Naše pražírna v dnešní době disponuje 5 pražícími stroji.

CBR101  (kapacita 250g)

LCM 1 (kapacita 1kg, vlastní výroby)

NORMA 5 (kapacita 5kg, chorvatské výroby)

SPICKA 18 (kapacita 18kg, český výrobce) dále se pyšníme našim největším pražícím strojem)

LCM 35 (kapacita 35kg, vlastní výroby) .


Veškeré stroje lze vidět na naší úvodni fotografii či v galerii.Díky různým kapacitám pražících strojů, jsme schopni Vás zásobovat vždy čerstvě praženou kávou. Kávu obvykle má zákazník 5 den na stole po pražení. Káva potřebuje čas na vyprodukování aromatických látek v zrnu.

NOVINKY V DOPRAVĚ A PLATBĚ

doprava_onas

Připravili jsme pro Vás NOVĚ možnost platby kartou online a zároveň rozšířili způsob dopravy pro naše zákazníky o Zásilkovnu. Objednejte jednu z čerstvě pražených arabik z celého světa a posuňte své kávové smysly na vyšší úroveň.

Kvalita zelené kávy, samotné pražení a balení je pro nás víc než důležité.

v pražírně LONGBERRY s.r.o. každý zaměstnanec má svoji předem určenou funkci.

Při výrobě se kontrola výsledného produktu provádí vždy v asistenci více členů týmu abychom popřípadě eliminovali chybu. Díky našemu pracovnímu systému, nasazení a hlavně neustálému vzdělávání, kvalitu našich výrobků a především čerstvost udržujeme na maximální možné hranici.

 

 

Máme vyškolené profesionály dlouholetými zkušenostmi ať již  v oboru pražení kávy, přípravě kávy či servisu a údržby kávovarů, mlýnků či ostatních zařízení spojených s pražírenským provozem.

POJĎTE  SE  SEZNÁMIT  S NAŠIM TÝMEM 

MAJITEL, PRAŽIČ, BARISTA, TECHNIK

mila_prazic

Vystudoval obor Automatizace, robotika a IT. Jeho kariéra začala v AMS IBM a DELL kde servisoval Notebooky. Dále působil v firmě pro moderní vzdělávání jako programátor a editor E-Learningových kurzů. od roku 2010 se intenzivně věnuje rodinné firmě jakožto Technik servisu kávovarů, pražič, grafik, IT, webmaster, a spousta dalšího včetně vedení firmy . Mezi jeho zájmy patří basketbal, výlety, závodní simulátory a především rodina.

ZAKLADATELÉ A MAJITELÉ

JanaJirka

Jiří Lněníček

vystudovaný inženýr strojírenství původem z SFRJ z Daruvaru. Dnes se Jiří ploví po chorvatském Jadranu jako skipper a užívá zasloužený důchod.

Jana Lněníčková

vystudovaná ekonomická škola v Praze , tanečnice. Doprovází kapitána na jeho cestách a užívají společně teplého počasí.

VEDOUCÍ VÝROBY, ADMINISTRATIVA

mila_prazic

BARISTA, EVENT MANAGER, OBCHODNÍ ZÁSTUPCE

 

VOLNÁ POZICE

BARISTKA, SOCIAL MANAGER, PR

VERA

Vera vystudovala podnikatelskou stredni skolu. Stejne jako mnozi z Vas i ona prosla nejruznejsimi zamestnanimi. Od pozici recepcnich, asistentek a referentek az po tvrdou fyzickou narocnou praci v zahranici na farme ci v odvetvi uklidu a take jak vzdy rika s usmevem, nezapomenutelnych zkusenosti ze zcela jineho odvetvi. A sice pusobila a studovala 6let ve zdravotnictvi jako pecovatelka. Srdecni zalezitosti vsak pro ni vzdy byla a bude prace v rodinne prazirne. Jak rika, niceho nelituje,, Everything happens for reasons’’. zkusenosti ji naucili brat pohled na zivot s usmevem a co ji nejlepe sedi, je tedy jednoznacne komunikace s lidmi. Je to vasniva tanecnice, choreografka a kreativni osubka.